ام دی اف ملامینه

ام-دی-اف-ملامینه

ام دی اف ملامینه چیست؟

ورق‌ های ام دی اف خام از پر کاربرد ترین فرآورده‌ های چوبی هستند که برای ساخت بسیاری از مصنوعات چوبی مانند کابینت‌ ها، کمد، دکوری ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرند. ورق‌های ام دی اف به‌ صورت خام کارایی چندانی نداشته و به‌ همین دلیل روی این ورق‌ ها روکش‌ هایی تعبیه می‌شود که به زیبایی این ورق ها افزوده و جلوه بهتری پیدا کنند و دوام عمر آن ها نیز افزایش یابد. این روکش‌ ها انواع متنوعی داشته و می‌توانند روکش‌ های هایگلاس، ضد آب، ملامینه و … باشند که هر کدام ویژگی‌ ها، طرح‌ ها و رنگ‌ های متفاوت دارند و بر اساس سلیقه افراد انتخاب می‌ شوند. در این مطلب قصد داریم به معرفی روکش ملامینه و ویژگی‌ های آن را بپردازیم.

ملامین یک نوع روکش مصنوعی و کاغذ تزئینی است که توسط چسب ملامین فرمالدهید به ورق ام دی اف چسبیده و ام دی اف ملامینه را تشکیل می‌ دهد. ورق‌ های ملامینه به دو دسته ورق‌ های با مغزی ام دی اف و ورق ‌هایی با مغزی نئوپان تقسیم ‌بندی می‌ شوند که هر کدام دارای رنگ‌ ها، طرح‌ ها و ویژگی‌ های متفاوتی هستند.

تفاوت ام دی اف ملامینه و ام دی اف خام

روکش ملامینه برای ام دی اف خام سبب ایجاد خصوصیت‌ ها و مزیت‌ هایی می‌شود که این مزیت ها از ویژگی‌ های ام دی اف خام بیشتر بوده و قابل توجه تر است. به عنوان مثال ام دی اف ملامینه از نوع خام در مقابل رطوبت مقاوم‌ تر است و به‌ همین علت طول عمر بیشتری نیز دارد. همچنین مقاومت این ورقه ها نسبت‌ به حرارت و ضربه بیشتر است و از تنوع، رنگ و طرح‌ های بسیاری برخوردار است. در واقع ورق‌ های ام دی اف از لحاظ مقاومت در برابر آسیب‌ های محیطی بسیار ضعیف عمل کرده و روکش‌ های ملامینه که از جنس یک پلاستیک سخت است به عنوان پوششی برای از بین بردن ضعف‌ های ورق ام دی اف استفاده می شود.

ویژگی‌های ام دی اف ملامینه 

  • نحوه کار با این ورق ها بسیار آسان بوده و این ورق‌ ها دارای خاصیت ابزار خوری بسیار بالایی هستند.
  • این ورق‌ ها دارای رنگ‌ ها و طرح‌ های متنوع و متفاوتی هستند که انتخاب را برای مشتریان آسان کرده‌ است.
  • در ورق‌های ام دی اف ملامینه رویه روکش با لبه‌ های ورق یک دست و مسطح است.
  • این روکش‌ها مقاومت بالایی در برابر رطوبت و نفوذ آب به داخل دارند.
  • ام دی اف با روکش ملامینه قیمت بسیار معقول و اقتصادی داشته و نسبت‌ به سایر روکش‌ های ام دی اف ارزان تر است.
  • این ورق ها در طرح‌های برجسته، براق، فوق برجسته و … در بازار موجود هستند.

تفاوت ام دی اف ملامینه با مغزی ام دی اف و مغزی نئوپان 

برای ساخت ورق ‌های ملامینه از دو مغزی متفاوت نئوپان و ام دی اف استفاده می‌ شود که هر یک تأثیر جداگانه‌ ای بر ویژگی‌ های روکش‌ های ملامینه دارند. ازجمله تفاوت در این ویژگی‌ ها میتوان به تراکم و جرم ورق نئوپان و ام دی اف اشاره کرد که ام دی اف از نئوپان فشرده‌ تر و متراکم‌ تر بوده به‌ همین دلیل ساخت بسیاری از مصنوعات چوبی با ملامینه با مغزی ام دی اف انجام می شود . همچنین به دلیل این تراکم، ابزار خوری ورق‌ های ام دی اف ملامینه بسیار بیشتر از ورق نئوپان ملامینه است و راحت تر برش می خورد. به دلیل مقاومت روکش ملامینه در برابر رطوبت و نفوذ آب، مقاومت این دو مغزی با روکش ملامینه هم یکسان بوده ولی اگر روکش دچار آسیب شده و سوراخ یا کنده شود، ایستادگی ورق ام دی اف در برابر رطوبت از نئوپان بیشتر و نئوپان نفوذ پذیری بیشتری نسبت‌ به آب داشته و سریعاً خراب می‌ شود. از نظر مقاومت در برابر فشار ها و خمیده شدن صفحه های کابینت در طی مدت‌ ها استفاده، ورق ام دی اف ملامینه همان‌طور که گفته شد متراکم‌ تر از نئوپان بوده و به‌ همین سبب قدرت تحمل فشار بیشتری هم دارد.

کاربرد های ورق ام دی اف ملامینه

این صفحات به دلیل تنوع بسیار بالا در طرح و رنگ در بسیاری از صنعت‌ ها کاربرد دارند. این ورق‌ ها مقاومت بالایی در برابر حرارت، رطوبت، فشار و … داشته و به‌ همین دلیل کاربرد آن ها بسیار بیشتر از سایر روکش‌ها است. از کاربرد های این ورق‌ ها میتوان به استفاده از آن‌ها در تولید کابینت‌سازی، دیوارهای کاذب، کمد، میز های تلویزیون، تخت خواب، لوازم سرویس بهداشتی مانند روشویی، دکوری ها، شلف ها و… اشاره کرد.

مزایا

از جمله مزایای این صفحات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قیمت مناسب و مقرون ‌به‌ صرفه برای مصرف‌کنندگان، دارای رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت در بازار مطابق با سلیقه مشتری
  • مقاومت این روکش در برابر رطوبت
  • مقاومت در برابر حشرات، موریانه و حرارت
  • ابزار خوری بسیار بالای این ورق‌ ها و یکسانی رنگ لبه‌ های ورق با سطح

قیمت ام دی اف ملامینه 

یکی از اصلی‌ ترین دلایل پرکاربرد بودن این ورق ها قیمت پایین آن ها است که بسیار مورد توجه بوده ولی این قیمت پایین از کیفیت این ورق ‌ها نکاسته بلکه این ورق‌ ها ویژگی ‌هایی دارند که بسیار پرطرفدار و کاربردی می‌ باشند.

جهت اطلاع دقیق از قیمت‌ ام دی اف ملامینه تنها کافیست با متین هایگلاس توسط شماره های 09105894348 و 09124302051 تماس گرفته و با فروشندگان مشتری‌ مدار این تیم در ارتباط باشید.

Call Now Button