کابینت نئوکلاسیک مزایا و معایب‎‎ آن

کابینت نئوکلاسیک

کابینت ها بخش بزرگی را در آشپزخانه‌ ها تشکیل داده و نقش بسیار مهمی را در طراحی دکوراسیون آن ایفا می‌ کنند. طراحی و سبک کابینت‌ های امروزی بسیار متفاوت از کابینت های قدیمی بوده و در طرح‌ ها و مدل‌ های گوناگونی مطابق با نوع دکوراسیون داخلی منازل اجرا می‌ شوند. در ساخت کابینت‌ ها از متریال‌ های گوناگونی چون چوب، ام دی اف، شیشه، ممبران و غیره استفاده‌ شده که هر کدام در طرح‌ ها و رنگ‌ های متفاوتی در بازار موجود می‌ باشند. به‌ طور کلی سبک کابینت‌ های امروزی در دسته‌ های کلاسیک و مدرن قرار داشته و نوع دیگری از سبک‌ ها به نام کابینت‌ های نئوکلاسیک نیز وجود دارند که برگرفته از ۲ سبک مدرن و کلاسیک می‌ باشد.

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

کابینت‌ های نئوکلاسیک جزء جدید ترین و بروز ترین سبک ها در کابینت‌ های آشپزخانه هستند و این سبک برگرفته از دو سبک مدرن و کلاسیک می‌ باشد. این سبک از کابینت ها شامل دو مدل کابینت های پولیشی و کابینت‌ های انزو بوده که از لحاظ قیمت، رنگ و نوع شکل ظاهری با یکدیگر متفاوت می‌ باشند. کابینت‌ های نئوکلاسیک از ظرافت و زیبایی بسیار بالایی برخوردار بوده و همانند دیگر سبک‌ ها در کابینت، دارای ویژگی‌ ها، مزایا و معایب متفاوتی هستند که در ادامه به بررسی هر یک از آن‌ ها خواهیم پرداخت. پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

ویژگی کابینت‌ های نئوکلاسیک

از جمله ویژگی کابینت‌ های نئوکلاسیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رنگ نود

یکی از بارز ترین ویژگی‌ های کابینت‌ های نئوکلاسیک، اجرای آن‌ ها در رنگ‌ های سرد و نود (ملایم) می‌ باشد. همچنین از پر طرفدار ترین رنگ‌ های این کابینت ها می‌ توان به رنگ‌ های طوسی و سفید اشاره کرد که به‌ صورت ترکیبی با یکدیگر نیز اجرا می‌ شوند.

 • کانتر سنگی

در اجرا و نصب کابینت‌ های نئوکلاسیک، صفحه کابینت و کانتر این کابینت ها به‌ طور معمول از جنس سنگ اجرا شده که متناسب با رنگ کابینت‌ ها نیز انتخاب می‌ شوند.

 • تقارن

یکی دیگر از مشخصات کابینت‌ های نوکلاسیک نیز اجرای تقارن در طراحی بین کابینت ها است که در طراحی داخلی دکوراسیون نئوکلاسیک نیز این امر بسیار قابل‌ توجه می‌ باشد.

 • ظرافت و سادگی

تمامی کابینت‌ های نئوکلاسیک به طراحی ظریف، شیک و ساده خود معروف بوده و در آن‌ ها از خطوط بسیار ساده دایره ‌ای و صاف جهت طراحی استفاده می‌ شود.

 • ویترین

در اکثر طراحی های نئوکلاسیک، از درب‌ های شیشه ‌ای برای برخی از کابینت‌ های آن‌ ها استفاده‌ شده که نقش ویترین در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه ها را ایفا می‌ کنند.

 • طراحی تا سقف

آخرین مشخصه و ویژگی کابینت هایی در سبک نئوکلاسیک، اجرا و نصب این کابینت‌ ها تا سقف آشپزخانه است و به‌ همین دلیل فضای بسیار بیشتری را برای قرار دادن ظروف در داخل کابینت ها فراهم می‌ کنند.

 • شکل ظاهری کابینت‌ های نئوکلاسیک

در ساخت کابینت‌ های نئوکلاسیک از متریال‌ های گوناگونی چون چوب طبیعی و ممبران استفاده می‌ شود که ممبران به دلیل ساخته‌ شده از ام دی اف خام، دارای قیمت مناسب‌ تری نسبت‌ به چوب طبیعی بوده و یکی از گزینه‌ های مناسب برای ساخت کابینت‌ های نئوکلاسیک می‌ باشد. برای استفاده از تخته‌ های ممبران برای ساخت کابینت‌ های نئوکلاسیک، از دستگاه سی ان سی جهت پیاده‌ سازی طرح‌ های دلخواه بر روی آن‌ ها استفاده کرده و توسط یک لایه پی وی سی رویه آن را پوشانده و در برابر آسیب‌ ها و صدمات بیرونی آن را مقاوم می‌ کنند. همان‌ طور که گفته شد کابینت‌ های نئوکلاسیک، تلفیقی از دو سبک مدرن و کلاسیک هستند اما بر خلاف طرح‌ های کلاسیکی، بر روی خود نقش‌ و نگار ها شلوغ و منبت‌ کاری نداشته و همانند کابینت‌ های مدرن نیز بسیار ساده نمی ‌باشند. این کابینت‌ ها در طرح‌ های بسیار ساده اجرا شده و مختص به افرادی هستند که علاقه‌ مند به طراحی دکوراسیون هایی ساده و شیک می‌ باشند.

انواع کابینت نئوکلاسیک

از جمله انواع کابینت‌ های نئوکلاسیک می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کابینت نئوکلاسیک پلی استر

در این دسته از کابینت‌ های نئوکلاسیک، از رنگ پلی استر که به‌ صورت براق و مات وجود دارند برای لایه‌ رویی کابینت ها استفاده‌ شده و کابینت‌ های نئوکلاسیک را در برابر نفوذ نم و رطوبت و همچنین آسیب‌ ها محافظت می‌ کنند.

 • کابینت نئوکلاسیک انزو

کابینت‌ های نئوکلاسیک انزو، در واقع کابینت‌ های ساخته‌ شده در یک شرکت ایتالیایی هستند که از روکش‌ های رنگ پلی استر، پلی اورتان و همچنین روکش های پی وی سی بر روی کابینت های خود استفاده می‌ کند و به این نام شناخته شده ‌اند.

 • کابینت نئوکلاسیک روکش چوب

در این نوع از کابینت‌ های نئوکلاسیک نیز از ام دی اف به‌ عنوان بدنه اصلی کابینت و از چوب‌ هایی چون بلوط، گردو و یا راش به‌ عنوان لایه رویی و روکش استفاده می‌ کنند که این کابینت‌ های نئوکلاسیک نسبت‌ به کابینت های تمام چوب دارای قیمت مناسب‌ تری هستند.

 • کابینت نئوکلاسیک تمام چوب

در این نوع از کابینت‌ های نئوکلاسیک تمامی اجزای کابینت همچون درب، تاج، بدنه و غیره همگی از چوب طبیعی ساخته شده ‌اند و به‌ همین دلیل از هزینه بیشتری نسبت‌ به سایر انواع کابینت‌ های نئوکلاسیک برخوردار می‌ باشند.

 • کابینت نئوکلاسیک روکش ممبران

در این مدل از کابینت ها جهت ایجاد طرح و فرم کلی کابینت، از دستگاه سی ان سی برای پیاده‌ سازی طرح بر روی ورق‌ های ممبران استفاده‌ شده و سپس یک لایه پی وی سی بر روی آن‌ ها کشیده می‌ شود.

 • کابینت نئوکلاسیک پلی اورتان

پلی اورتان نیز همانند پلی استر نوعی رنگ پوششی است که از مقاومت و دوام بسیار بالایی برخوردار بوده و با اجرای آن‌ ها بر روی کابینت‌ های نئوکلاسیک، دوام و طول عمر آن‌ ها را افزایش می‌ دهند.

مزایای استفاده از کابینت‌ های نئوکلاسیک

از جمله مزایای استفاده از کابینت‌ های نئوکلاسیک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کابینت‌ های نئوکلاسیک در برابر نفوذ نم و رطوبت بسیار مقاوم هستند.
 • این کابینت‌ ها دارای ظاهری بسیار ظریف و زیبا بوده و جزء دسته کابینت‌ های امروزی شناخته می‌ شوند.
 • تنوع رنگ در این کابینت ها بسیار بالا بوده و محدودیتی در انتخاب آن‌ ها وجود ندارد.
 • کابینت های نئوکلاسیک که دارای ظاهر مات هستند هر گونه خط و خش و لکه را بر روی خود نشان نمی ‌دهند.

معایب استفاده از کابینت‌ های نئوکلاسیک

معایب کابینت های نئوکلاسیک عبارتند از:

 • کابینت ‌های نئوکلاسیک دارای روکش پی وی سی هستند امکان نمایش خط و خش را بر روی خود خواهند داشت.
 • نصب و اجرای کابینت های نئوکلاسیک نیاز به متخصصین و تکنسین های مرتبط در این حرفه داشته و کاری بسیار حساس می‌ باشد.
 • قیمت خرید و هزینه اجرای کابینت‌ های نئوکلاسیک نسبت‌ به سایر کابینت ها بسیار بیشتر می‌ باشد.

اینجا بخوانید: معرفی انواع کابینت آشپزخانه بر اساس سبک و متریال

در پایان

جهت انتخاب و خرید کابینت‌ های نئوکلاسیک می‌ توانید به شرکت متین هایگلاس واقع در ملارد کرج مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن های این مجموعه تماس حاصل نمایید.

شرکت متین هایگلاس با بیش‌ از ۸ سال سابقه، در زمینه فروش و اجرای انواع صفحات کابینت، ام دی اف، چوب و ورق هایگلاس به‌ صورت تخصصی مشغول به فعالیت بوده و دارای نصابان و تکنسین های بسیار ماهر در این حرفه است. از جمله محصولات این مجموعه می‌ توان به انواع ورق‌ هایگلاس ، انواع کابینت، ورق ام دی اف، ورق چوب، انواع ابزار و یراق آلات، کفپوش و دیوار پوش و غیره اشاره نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button