طراحی و ساخت کمد دیواری در کرج

کمد دیواری کرج

پس‌ از کابینت‌ ها، یکی از مهم ترین و کاربردی‌ ترین تجهیزات در منازل کمد دیواری ها هستند. وجود هر کمد دیواری در تمامی اتاق‌ ها بسیار ضروری بوده و نقش آن ها در خانه‌ هایی با متراژ کوچک بسیار پر رنگ‌ تر است.

وظیفه کمد دیواری در منازل، نگهداری از وسایل و همچنین نظم بخشی به محیط داخلی بوده در نتیجه طراحی و ساخت آن ها براساس نوع دکوراسیون و همچنین با توجه به متراژ محیط انجام می ‌شود. کمد دیواری ها از متریال‌ های متفاوتی چون ام دی اف، ملامینه، هایگلاس، چوب و غیره ساخته‌ شده و دارای رنگ‌ ها و طرح‌ های متفاوتی بر اساس سلایق مشتریان موجود می باشد.

شما می ‌توانید جهت طراحی و ساخت کمد دیواری منزل خود در کرج، از خدمات شرکت متین هایگلاس استفاده کنید.این شرکت علاوه‌ بر ارائه محصولات خود، خدمات نصب و اجرای آن ها را نیز به مشتریان خود در کرج ارائه می دهد و دارای تکنسین ها و نصابانی بسیار حرفه‌ ای و ماهر است.

ساخت کمد دیواری در کرج

برای ساخت کمد دیواری در کرج، کارشناسان متین هایگلاس ابتدا با حضور در محل، متراژ استاندارد کمد دیواری را برآورد کرده و با توجه به متراژ کلی اتاق و یا محیط داخلی، مشخص می ‌کنند که چه ابعادی برای کمد دیواری مناسب می ‌باشد. سپس با مشخص نمودن دقیق ابعاد داخلی و خارجی کمد دیواری ها، براساس نوع دکوراسیون داخلی و سلیقه مشتریان متریال ساخت کمد دیواری را انتخاب می‌ نمایند. همان طور که گفته شد کمد دیواری ها از متریال‌ های گوناگونی ساخته‌ شده و طرح و رنگ آن ها براساس سلیقه‌ مشتریان انتخاب و اجرا می ‌شود. پس‌ از انتخاب متریال و مشخص نمودن طرح و رنگ، قرار دادی میان مشتری و شرکت اجرا شده و پس از عقد کامل قرار داد، تکنیسین‌ های متین هایگلاس، در کارگاه ابعاد مورد نظر برای کمد دیواری را برش داده و برای نصب به محل انتقال می ‌دهند. پس‌ از حضور در محل، کمد دیواری را در جای خود توسط تجهیزات و یراق آلات مناسب متصل کرده و در جای خود فیکس می ‌کنند.

طراحی انواع کمد دیواری ها در کرج

کمد دیواری ها بر اساس محلی که در آن قرار گرفته و بر اساس کاربردی که خواهند داشت، به انواع گوناگونی تقسیم‌ بندی می ‌شوند. به‌ عنوان مثال کمد دیواری هایی که در اتاق‌ ها طراحی و ساخته می ‌شوند، با عنوان کمد دیواری لباس‌ ها و یا کمد رختخواب‌ ها شناخته‌ شده و همچنین کمد دیواری هایی که در منازلی با متراژ کوچک طراحی می ‌شوند با عنوان انباری نیز شناخته می ‌شوند. کمد دیواری ها علاوه‌ در اتاق‌ ها، در فضا های دیگری همچون اتاق کار، زیر پله، انباری‌ ها، در مزون ‌ها برای اتاق‌ های پرو، در سالن‌ های آرایشی و غیره نیز دارای کاربرد هستند. بنابراین می توان گفت که طراحی آن ها بر اساس کاربرد و نوع فضای داخلی با یکدیگر متفاوت است.

انواع کمد دیواری ها بر اساس متریال

کمد دیواری ها بر اساس متریال به موارد زیر تقسیم‌ بندی می ‌شوند:

  • کمد دیواری چوبی

یکی از متریال هایی که در ساخت انواع کمد دیواری ها استفاده می ‌شود، انواع چوب طبیعی است. این متریال نسبت‌ به سایر متریال ها مانند ام دی اف بسیار گران‌ تر بوده و دارای زیبایی خاص و منحصر به‌ فرد تری نیز می ‌باشد. از جمله چوب‌ هایی که برای ساخت انواع کمد دیواری ها استفاده می‌ شوند می ‌توان به چوب گردو، راش و همچنین چوب روسی اشاره نمود. هر کدام از این چوب‌ ها دارای بافت‌ های متفاوت با رگه‌ های گوناگون است، طرح و رنگ سطحی آن ها نیز با یکدیگر تفاوت داشته و دارای نمایی خاص در طراحی دکوراسیون داخلی منازل می ‌باشند. تمامی این چوب‌ ها مقاومت بسیار مناسبی در برابر آسیب‌ های بیرونی داشته و دارای دوام و طول عمر بالایی هستند. همان طور که گفته شد به دلیل طبیعی بودن این چوب‌ ها، این متریال ها بسیار گران‌ قیمت‌ تر از سایر متریال‌ های به‌ کار رفته در کمد دیواری ها بوده و مقرون‌ به‌ صرفه نمی ‌باشند.

  • کمد دیواری ام دی اف

یکی از پرکاربرد ترین متریال‌ های به‌ کار رفته در ساخت کابینت‌ ها و کمد دیواری ها، ام دی اف است. این متریال از قیمت بسیار مقرون‌ به‌ صرفه ای برخوردار بوده و به دلیل تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ روکش‌ های خود، دارای کاربرد بیشتری می ‌باشد. ام دی اف ها به دلیل روکش هایی که بر روی آن ها تعبیه می ‌شوند، در برابر آسیب‌ های بیرونی مانند نفوذ موریانه، نفوذ نم و رطوبت و تغییر حالت در برابر سرما و گرما بسیار مقاوم هستند و می ‌توانند فشار بسیار زیادی را بر روی خود تحمل نمایند. کمد دیواری های ام دی اف جزء پرکاربرد ترین کمد دیواری ها شناخته‌ شده و می ‌توانید آن ها را در رنگ‌ ها و طرح‌ های مختلف براساس سلیقه خود سفارش داده و اجرا نمایید.


اینجا بخوانید: ویژگی های ام دی اف با کیفیت

  • کمد دیواری هایگلاس

کمد دیواری های هایگلاس دارای مغزی ام دی اف هستند که بر روی آن ها روکشی پلاستیکی از جنس پلکسی  گلاس تعبیه شده‌ است. این روکش پلاستیکی دارای سطحی بسیار شفاف، براق و درخشنده است و حالت شیشه‌ ای مانند دارد. بنابراین این کابینت‌ ها به نام کابینت‌ های شفاف نیز شناخته‌ شده و در دکوراسیون هایی با سبک‌ های مدرن دارای بیشترین کاربرد هستند. کمد دیواری های هایگلاس در برابر خش پذیری، حرارت، نفوذ رطوبت و همچنین آسیب‌ های بیرونی بسیار مقاوم بوده و به دلیل تنوع بسیار بالا در طرح و رنگ و درخشندگی آن ها، از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می ‌باشند.

  • کمد دیواری ملامینه

مغزی کمد دیواری های ملامینه از نئوپان تشکیل شده که روند تولید نئوپان نیز مانند ام دی اف است اما از تراکم و فشرده‌ سازی بسیار کمتری نسبت به ام دی اف برخوردار است. بر روی نئوپان، روکشی به نام ملامینه تعبیه می ‌شود که این روکش دارای ظاهری شفاف بوده اما نسبت‌ به ورق های ام دی اف و هایگلاس قیمت بسیار پایین‌ تری دارد. مقاومت کمد دیواری های ملامینه به دلیل مغزی نئوپان و تراکم کمتر، نسبت‌ به کمد دیواری های ام دی اف و هایگلاس بسیار کمتر است و دارای کیفیت بسیار پایینی نیز می ‌باشد.

  • کمد دیواری پلی یورتان

در این نوع کمد دیواری نیز مغزی به‌ کار رفته از جنس ام دی اف است و بر روی آن از رنگ پلی یورتان استفاده می ‌شود. پلی یورتان جزء رنگ‌ های صنعتی به شمار رفته و دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر آسیب‌ های بیرونی و برخورد مواد شیمیایی است و همچنین از دوام و ماندگاری بسیار بالایی برخوردار است. پلی یورتان ها دارای تنوع رنگی بسیار بالایی هستند و همچنین شست‌ و شوی آن ها بسیار راحت است. این جنس از کمد دیواری ها امروزه طرفداران بسیار زیادی دارند و در ابعاد مختلف قابل طراحی و سفارش هستند.

  • کمد دیواری ممبران

بر خلاف کمد دیواری های هایگلاس که در سبک های مدرن استفاده می ‌شوند، کابینت‌ های ممبران در سبک‌ های کلاسیک به کار برده شده و هر دوی آن ها جزء کمد دیواری های ام دی اف محسوب می ‌شوند. بر روی سطح این کمد دیواری ها، از کنده‌ کاری‌ ها و نقوش و طرح های بسیار متفاوتی به‌ کار رفته و بر روی آن ها لایه‌ ای از پی وی سی چسبانده می ‌شود که مقاومت آن ها را در برابر آسیب‌ های بیرونی افزایش می ‌دهد. مغزی به‌ کار رفته در کمد دیواری های ممبران، می ‌توانند از ام دی اف و یا نئوپان باشد. همچنین شباهت این کمد دیواری ها نسبت‌ به کمد دیواری های چوبی به دلیل طراحی ظاهری بسیار بالا بوده اما نسبت‌ به چوب بسیار ارزان‌ قیمت‌ تر هستند.

هزینه طراحی و ساخت کمد دیواری

هزینه طراحی و ساخت کمد دیواری در کرج و سایر نقاط، به‌ طور دقیق و مشخص قابل محاسبه نبوده و عوامل و فاکتور های بسیار زیادی در تعیین قیمت نهایی آن تأثیر گذار هستند. از جمله فاکتور های تأثیر گذار در قیمت طراحی و ساخت کمد دیواری ها می ‌توان به متریال به‌ کار رفته در ساخت آن ها، رنگ و طرح آن ها، متراژ و ابعاد مورد استفاده، شرکت تولیدی و هزینه نصب و اجرای آن و غیره اشاره نمود. شما می ‌توانید برای طراحی و ساخت کمد دیواری در کرج، از خدمات شرکت متین هایگلاس استفاده کرده و از محصولاتی با کیفیت بسیار بالا و نصب و اجرای دقیق بهره‌ مند شوید.

در پایان

فروشگاه متین هایگلاس در کرج دارای بیش‌ از ۸ سال سابقه درخشان در زمینه فروش و اجرای انواع ورق ام دی اف و ورق هایگلاس می ‌باشد. تمامی محصولات این مجموعه از کیفیت بسیار بالا و از بهترین برند ها همچون آرین سینا، اکوبست، دکو تاپس، فرامید، AGE  و بهترین برند های ایرانی و خارجی تشکیل شده و از دیگر محصولات آن نیز می ‌توان به انواع دیوار پوش و کفپوش ها، انواع ابزار آلات و یراق آلات و انواع چوب‌ های ایرانی خارجی و صفحات کابینت اشاره نمود. شما می ‌توانید جهت خرید و اجرای انواع کابینت و کمد دیواری، با فروشگاه متین هایگلاس تماس گرفته و یا با مراجعه به این مجموعه از خدمات آن بهره‌ مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button